Propojení s Mailgun


Nechcete ztrácet čas nastavováním mail serveru pro odesílání?
Vše vám nastavíme tak, abyste mohli bez problému odesílat a hlavně, aby vaše emaily nekončily ve Spamu. Cena konfigurace 500,- Kč + DPH. V případě zájmu nás kontaktujte>>.


Co je to Mailgun.com a jak ho můžete propojit se svým účtem v Business Boosteru?

Business Booster umožňuje odesílat emaily mimo jiné prostřednictvím mail serverů Mailgun.com. Provozovatel platformy je dalším lídrem v oblasti email marketingu. 

Mailgun.com umožnuje odesílat 10.000 emailů měsíčně zdarma. Na rozdíl od Spark Postu neaplikuje u nových bezplatných účtů maximální denní kvóty odesílání. Proto vám doporučujeme, jako spolehlivou alternativu s mail serverům Spark Post. 

Mít svůj účet u Mailgun.com je pro vás nejlepší možností, pokud:

  • odesíláte velké množství emailů (tj. tisíce až desetisicíce emailů měsíčně)
  • chcete mít garantovanou kapacitu odesílání
  • chcete získat přesné statistiky o vašich kampaních. Získáte např. detailní informace o odeslaných emailech statistiky doručitelnosti / nedoručitelnosti, otevření, proklikovosti atd.
  • nechcete mít žádné denní kvóty odesílání.

Vlastním účtem Mailgun.com získáte dedikovanou výchozí kapacitu odesílání 10.000 emailů měsíčně zdarma. Kapacita se však může snížit, pokud se sníží reputace vašeho Mailgun.com účtu, tzn. budete mít statisticky vysoký report nevyžádané pošty či vysoké procento nedoručených mailů.

MailGun.com má stejně jako Sparkpost.com přísné  podmínky na uživatele a zabezpečení, což eliminuje spammery, ale zaručuje výbornou reputaci jeho mail serverů a doručitelnost. V rámci maximálního zabezpečení a lepší ochraně proti spamování je nutné, abyste nastavili DKIM nebo SPF záznamy.

Bez těchto ověření není z bezpečnostních důvodů a ochraně proti spamování možné odesílat emaily přes mail servery Mailgun.com.

Propojit svůj účet Business Booster se servery Mailgun.com můžete přes API klíč můžete zvládnout sami během 10 minut na www.mailgun. 

Protože nastavení odesílacích účtu není pro laiky jednoduchou záležitostí a často chybují, což má za následek, že jejich emaily padají do spamu, nedoporučujeme vám nastavení vlastními silami, pokud problematice nastavení nerozumíte. Pro odesílání hromadných emailů platí přísnější pravidla, než pro odesílání běžných emailů.

Proč vám nedoporučujeme odesílat emaily z freemailových účtů přes servery Business Booster?

Freemaily jsou účty na doménách např. Gmail.com, Seznam.cz, Centrum.cz, Email.cz atd. Tyto účty nejsou určeny pro email marketing. Poskytovatelé těchto účtů to dokonce výslovně zakazují ve svých podmínkách a často limitují počet odeslaných mailů z domény. Např. Gmail.com má limit odeslání max. 500 emailů za den. Freemailové účty jsou bohužel často zneužívány spammery k nezákonného rozesílání hromadné pošty, protože jsou anonymní a nemusí být jednoduché hříšníky vypátrat a pokutovat za porušení zákona. U freemailových účtů vám vlastník domény určitě nepřidá vaše DKIM a SPF záznamy do svých DNS záznamů. Používání freemailových účtů pro email marketing má často za následek zrušení takového účtu.

Odesílání emailů z domén, které jsou ve vašem vlastnictví nebo, které používáte se souhlasem administrátora domény,
mají SPF a DKIM záznamy, to je jediná akceptovatelná cesta pro legální email marketing současnosti.


Nechcete ztrácet čas nastavováním mail serveru pro odesílání?
Vše vám nastavíme tak, abyste mohli bez problému odesílat a hlavně, aby vaše emaily nekončily ve Spamu. Cena konfigurace 500,- Kč + DPH. V případě zájmu nás kontaktujte>>.


Kategorie:
Petr Podlešák
Autor:

Petr Podlešák

Další příspěvek

Doporučujeme změnit odesílací servery na Mailgun.com

Předchozí příspěvek

Je email marketing mrtvý?