Kontaktní formuláře. Bez nich online marketing nerozběhnete

Jak vám kvalitní kontaktní formuláře pomohou levněji získat nové klienty. Co by kvalitní kontaktní formuláře měli všechno umět?

Funkce kontaktních formulářů

Lidé si často myslí, že kontaktní formuláře slouží jen k tomu, aby vás mohli kontaktovat klienti a zároveň poskytovali ochranu před spammery. Mají však další důležité funkce.

Kvalitní kontaktní formuláře umí zaznamenávat konverze, tj. zdroje, které vám generují zákazníky, usnadňují vám budování obchodní databáze a umí celou řadu podpůrných věcí pro online marketing.

Zaznamenávají konverze

Z pohledu online marketingu je zaznamenávání konverzí to nejdůležitější. Bez nich je online marketing jak střelba na slepo. Nepoznáte, jaké kampaně jsou efektivní a kdy jen vyhazujete peníze za reklamu z okna.

Měření konverzí vám pomůže zjistit, kolik z online marketingu získáte klientů a kolik vás získání jednoho klienta stojí. Ze shora uvedeného tabulky z Google Ads vidíte, že první kampaň na řádku vygenerovala 81 konverzí (tj. leadů) při ceně 435 Kč za konverzi.

Poznáte, jaké reklamy jsou nejefektivnější, jaká klíčová slova vám v reklamách na Googlu či Seznamu generují nejvíc klientů a za kolik.

Jak jsem říkal, běz těchto údajů jsou reklamní kampaně, jak střelba naslepo.

Usnadňují budování obchodní databáze

Kontaktní formuláře by měly umožnit propojení se CRM systémem. Kdykoli vám někdo přes kontaktní formulář napíše, neměl by se vám kontakt, ale měl by být uložen v CRM systému.

Ochrana před spammery

Kvalitní kontaktní formuláře vás chrání před neustálými útoky spam robotů na vaše webové stránky. Nejlepší ochranu v současnosti představuje 3. generace Google recaptcha. Kontaktní formuláře by měly umět propojení s Google recaptchou.

I v dnešní době mnozí podnikatelé nepoužívají vůbec kontaktní formuláře, anebo jen velmi jednoduché. Špičkové formuláře můžete mít přitom zdarma, pokud využíváte Business Booster.

Špičkové formuláře WP FORMS zdarma

Kontaktní formuláře WP Forms lite pro WordPress můžete získat úplně zdarma a propojit je s Business Boosterem přes propojovací plugin, který můžete stáhnout zde>>. Všechny reakce, které získáte přes kontaktní formuláře budou automaticky vloženy do vaší databáze v Business Boosteru.

Návod, jak propojit kontaktní formuláře s Business Boosterem najdete zde>>

Jako platící uživatel Business Boosteru získáte špičkové formuláře WP Forms v nejlepší verzi Elite zdarma. Nejenže kontakty můžete ukládat automaticky do Business Boosteru přes propojovací plugin, ale můžete je také automaticky přidávat do libovolných skupin. Formuláře tak mohou sloužit i pro registraci k odběru newsletterů atd. O žádný kontakt na klienty tak již nepřijdete.

Hlavní funkce WP Forms

Drag & drop formuláře

Můžete si snadno postavit jakýkoli formulář podle svého gusta formou drag & drop.

Plně responzivní

Formuláře jsou plně responzivní. Nezáleží, jestli klienti chtějí vyplnit formulář na vašich stránkách na počítači, na tabletu či na mobilu. Všem se zobrazí hezky.

Okamžité notifikace

Pokud klient vyplnil na vašich stránkách formulář, okamžitě dostanete notifikaci mailem. Notifikace si můžete nastavit podle kritérií a směřovat na různé emailové adresy, jak budete chtít.

Vícestránkové formuláře

Můžete si nadefinovat i složité vícestránkové formuláře, vhodné např. pro výzkumy.

Geolokace

Formulář pozná, z jaké IP adresy byl odeslán. A proto budete vědět, z jaké zeměpisné oblasti byl poslán.

Chytrá kondicionální logika

Formulář umí nabízet klientům formulářové pole a texty v návaznosti na tom, co klient vyplňuje. To vám pomáhá klienty efektivně formulářem provádět a tím zvýšit nejen počet konverzí.

Recaptcha

WP Forms podporují nejnovější Recaptchu v. 3 od Googlu. Vaše stránky tak budou nejlépe chráněni proti spamu.

Nemáte ještě Business Booster?

Založte si ho zdarma ještě dnes, viz vpravo nahoře na této stránce a získejte jedny z nejlepších kontaktních formulářů na trhu zdarma.