Nastavení odesílání SMTP

V tomto článku vám vysvětlíme, jak nastavit odesílání emailů prostřednictvím smtp serveru.

Nechcete ztrácet čas nastavováním mail serveru pro odesílání?
Vše vám nastavíme tak, abyste mohli bez problému odesílat a hlavně, aby vaše emaily nekončily ve Spamu. Cena konfigurace 500,- Kč + DPH. V případě zájmu nás Spark Post, tak přes vámi vybraný smtp server. Smtp servery mají určité výhody, ale i nevýhody, a proto vám před tím, než se rozhodnete zvolit způsob odesílání emailů, doporučujeme přečíst si následující článek.

Výhody používání smtp serveru

  • Jednoduchost
  • Nízká cena. Máte-li vlastní účet u velkokapacitních poskytovatelů mail serverů jako je např. Spark Post, Amazon SES, Mailgun můžete přes jejich smtp servery odesílat velké množství emailů zdarma. Např. Spark Post mail servery nabízí 100.000 emailů měsíčně zdarma. Amazon SES (simple email system) pak 60.000 emailů zdarma, Mailgun 10.000 emailů zdarma atd.

Nevýhody používání smtp serveru

  • Absence podrobných statistik o doručení a nedoručení emailů přímo v Business Boosteru. Stejně tak se v Business Boosteru nedozvíte, jaké emaily byly otevřeny a na jaké odkazy příjemci klikli. 
  • Nízká kapacita odesílání emailů v případě, že používáte váš běžný smtp server vaší emailové schránky. Běžně jsou nastaveny limity pouze několik desítek emailů za hodinu. Větší množství odesílaných emailů je pak často blokováno vaším poskytovatelem vašeho smtp serveru. Tato nevýhoda odpadá, pokud používáte smtp servery velkokapacitních poskytovatelů např. Spark Post, Amazon SES, Mailgun, Mandrill od Mailchimpu atd. V případě používání těchto velkokapacitních mail serverů, můžete získat podrobné statistiky doručování či nedoručování emailů, otevření či informace o klikání na odkazy přímo u těchto poskytovatelů. 

V email marketingu vám nedoporučujeme používat smtp freemailových účtů

Freemailové adresy jsou emailové adresy na doménách např. Gmail.com, Seznam.cz, Centrum.cz, Email.cz atd. Tyto účty nejsou určeny pro email marketing. Poskytovatelé těchto účtů to dokonce zakazují ve svých podmínkách a často limitují počet odeslaných mailů z domény. Zřejmě nejpřísnější podmínky pro email marketing jsou u emailových schránek, které spravuje skupina Seznam.cz  (tj. @seznam.cz, @post.cz, @emai.cz). Zatímco Gmail.com může menší počet hromadných emailů odeslat bez problémů, Seznam.cz je s největší pravděpodobností zablokuje. Freemailové účty jsou bohužel často zneužívány spammery k nezákonného rozesílání hromadné pošty. Jsou totiž anonymní a nemusí být jednoduché hříšníky vypátrat a pokutovat za porušení zákona. Používáním freemailových účtú pro email marketing riskujete, že vám poskytovatel emailové schránky zablokuje odesílání nebo dokonce zruší účet. Je zde rovněž mnohem mnohem větší pravděpodobnost, že vaše emaily skončí ve spamu, protože u nich není možné nastavit SPF a DKIM záznamy. Více informací o SPF a DKIM záznamech najdete zde. Chcete-li přesto své freemailové účty používat, můžete je v Business Boosteru nastavit, ale doporučujeme vám je maximálně v rozsahu desítek emailů v kampani.

Zde se dozvíte, jak můžete jednoduše nastavit SMTP v Business Boosteru a začít odesílat.

Abyste mohli odesílat prostřednictvím smtp je potřeba znát následující údaje.

Adresa smtp serveru. Dozvíte se jí u poskytovatele vašich emailových služeb. Například gmail má smtp.gmail.com, Seznam.cz pak smtp.seznam.cz atd.

Port: Zjistíte ho u svého poskytovatele emailových služeb. Nejčastěji se používají porty 25 a 587. Například Gmail používá port 587 Uživatelské jméno a heslo se opět dozvíte u poskytovatele emailových služeb. V následujícím videu se můžete podívat, jak můžete nastavit odesílání emailů prostřednictvím smtp serveru.

Omezení používání smtp serverů pro email marketing ze strany některých komerčních poskytovatelů

Někteří komerční poskytovatelé rovněž limitují u svých hostingů používání jejich smtp serverů pro email marketing. Seznamte se prosím s podmínkami používání smtp serverů, které jste obdrželi v rámci hostingu. V případě, že váš poskytovatel má omezení, doporučujeme vám používat servery, které jsou určeny pro velkokapacitní odesílání. Např. námi doporučovaný Spark Post, Mailgun či Amazon SES. Tyto poskytovatelé nabízí technickou infrastrukturu budovanou speciálně pro email marketing.


Nechcete ztrácet čas nastavováním mail serveru pro odesílání?
Vše vám nastavíme tak, abyste mohli bez problému odesílat a hlavně, aby vaše emaily nekončily ve Spamu. Cena konfigurace 500,- Kč + DPH. V případě zájmu nás