Nastavení emailové adresy a domény

Abyste mohli z Business Boosteru odesílat emaily, musíte nastavit odesílací server. Odesílat emaily můžete:

  1. prostřednictvím velkokapacitních mail serverů Spark Post, viz článek „Propojení se Spark Post„.
  2. nebo prostřednictvím libovolného smtp serveru, viz článek „Nastavení odesílání SMTP„.

Nechcete ztrácet čas nastavováním mail serveru pro odesílání?
Vše vám nastavíme tak, abyste mohli bez problému odesílat a hlavně, aby vaše emaily nekončily ve Spamu. Cena konfigurace 500,- Kč + DPH. V případě zájmu nás kontaktujte>>.


Co jsou to DKIM a SPF záznamy, proč byste je měli nastavit a jaký mají vliv na doručitelnost vašich hromadných emailů?

Používání DKIM a SPF záznamů je v emailovém marketingu v současné době standardem a vlastně nezbytností. Přidáním těchto záznamů si mail servery mohou ověřit, že emaily odesíláte skutečně vy a nikdo jiný (např. spammer či podvodník, který se za vás vydává). Pokud tyto záznamy budete mít správně nastavené, mail servery vaše emailové zprávy vyhodnotí jako důvěryhodnější, čímž klesá pravděpodobnost, že skončí ve spamu. Mail servery jsou v boji se spamem čím dál tím přísnější, a proto absencí těchto záznamů roste riziko, že mail servery vaše emailové zprávy zablokují a nedostanou se tak k zamýšleným příjemcům. Nejenže by byl výsledný efekt vašeho email marketingu horší, ale také byste tím zbytečně poškozovali reputaci vaší domény, emailové adresy a IP adres, ze kterých se emaily odesílají, tzn. IP adres mail serverů, které pro odesílání z Business Boosteru používáte.

Ověření DKIM A SPF záznamů

Přepošlete správci vaší domény DKIM a SPF záznamy, které vám sdělí poskytovatel mail serveru, kterého se rozhodnete používat a požádejte ho, ať vám nastaví uvedené DKIM a SPF záznamy do zónového souboru vaší domény. Často se to označuje pouze jako přidání/editace DNS záznamů. Každý IT správce / registrátor domény to umí jednoduše během chvilky zařídit. Provedení změny v DNS záznamech může trvat až 24 hodin.

Co to je SPF Záznam?

SPF (sender policy framework) – systém pro validaci emailů.
Další informace o SPF (Sender Policy Framework): ČeskyAnglicky

Co to je DKIM záznam?

DKIM  (DomainKeys Identified Mail) – mail identifikovaný doménovým klíčem.
Doménový klíč vám sdělíme při ověřování domény
Další informace o DKIM: ČeskyAnglicky

Vyhodnocování nedoručitelnosti a spam reporty

Business Booster u uživatelů vyhodnocuje nedoručitelnost a spam reporty pro stanovení jejich reputace. Vaše reputace v email marketingu, stejně tak reputace Business Boosteru a platformy Spark Post, kterou doporučujeme používat pro odesílání, má zásadní vliv na doručitelnost emailů. Společnost Message systems a její platforma Spark Post je světovým lídrem v email marketingu. Její mail servery odesílají 25 % veškeré legální emailové komunikace světa a přísně dbá na reputaci svých mail serverů, stejně tak na reputaci u svých klientů. Její služby využívají společnosti jako např. Facebook, Linkedin, Pinterest, PayPal, Oracle atd. Abychom zajistili vysokou reputaci Business Boosteru, musíme nedoručitelnost a spam reporty na uživatele v zájmu všech vyhodnocovat.

Za přijatelnou míru nedoručitelnosti se považuje do 2 % z odeslaných emailů.
Za přijatelnou míru spam reportů se považuje do 0,1 % z odeslaných emailů.

Uživatelům, kteří používají sdílený odesílací server „Business Booster – Sparkpost“ a opakovaně překračují tyto hodnoty, Business Booster automaticky snižuje reputaci odesílání a uživatelům s nízkou reputací snižuje kapacitu odesílání emailů. Jedině tak jsme schopni zachovat vysokou reputaci sdíleného odesílacího serveru „Business Booster – Sparkpost“. Tato omezující podmínka neplatí pro uživatele, kteří nepoužívají náš sdílený odesílací server „Business Booster – Sparkpost“.

Přečtěte si také: Jak nedělat email marketing.

Od. 1.4. 2015 Seznam.cz začal označovat všechny emaily, které dojdou uživatelům emailových schránek skupiny Seznam.cz, a které nemají správně nastavený DKIM a SPF záznam, jako SPAM. Proto je správné nastavení nutností.


Nechcete ztrácet čas nastavováním mail serveru pro odesílání?
Vše vám nastavíme tak, abyste mohli bez problému odesílat a hlavně, aby vaše emaily nekončily ve Spamu. Cena konfigurace 500,- Kč + DPH. V případě zájmu nás kontaktujte>>.