Propojení se Spark Post


Nechcete ztrácet čas nastavováním mail serveru pro odesílání?
Vše vám nastavíme tak, abyste mohli bez problému odesílat a hlavně, aby vaše emaily nekončily ve Spamu. Cena konfigurace 500,- Kč + DPH. V případě zájmu nás kontaktujte>>.


Co je to Spark Post a jak ho můžete propojit se svým účtem v Business Boosteru?

Business Booster umožňuje odesílat emaily mimo jiné prostřednictvím mail serverů Spark Post od americké společnosti Message systems. Společnost Message systems a její značka Spark Post je světovým lídrem v email marketingu. Její mail servery odesílají 25 % veškeré legální emailové komunikace světa a přísně dbá na reputaci svých mail serverů, stejně tak na reputaci u svých klientů (tj. zda dělají zodpovědný email marketing a nespamují). Její služby využívají společnosti jako např. Facebook, Linkedin, Pinterest, PayPal, Oracle atd. Abychom zajistili vysokou reputaci Business Boosteru, musíme dodržovat přísná bezpečnostní kritéria chránit se před nelegálním spamováním. Výsledkem vysokých bezpečnostních kritérií serverů Spark Post je pak vysoká doručitelnost emailových zpráv.

Mít svůj účet ve Spark Post je pro vás nejlepší možností, pokud:

  • odesíláte velké množství emailů (tj. tisíce až desetisicíce emailů měsíčně)
  • chcete mít garantovanou kapacitu odesílání
  • chcete získat přesné statistiky o vašich kampaních. Získáte např. detailní informace o odeslaných emailech statistiky doručitelnosti / nedoručitelnosti, otevření, proklikovosti atd.

Vlastním účtem Spark Post získáte dedikovanou výchozí kapacitu odesílání 15.000 emailů měsíčně zdarma. Kapacita se však může snížit, pokud se sníží reputace vašeho Spark Post účtu, tzn. budete mít statisticky vysoký report nevyžádané pošty či vysoké procento nedoručených mailů.

Pozor: Novým uživatelům, kteří se registrovali do platformy Spark Post omezuje u bezplatných paušálů denní kapacitu odesílání na 750 emailů denně. Uživatelům starších účtů však zanechal původní nabídku odesílání 100.0000 emailů měsíčně bez žádných denních omezení. Jste-li novým uživatelem a nechcete mít denní kvótu, doporučujeme platformu Mailgun.com 

Spark Post však má přísnější podmínky na uživatele a zabezpečení, což eliminuje spammery, ale zaručuje výbornou reputaci jeho mail serverů a doručitelnost. V rámci maximálního zabezpečení a lepší ochraně proti spamování je nutné, abyste:

  1. provedli minimálně jedno ze tří ověření. A to ověření odesílací domény nebo nastavení DKIM záznamu nebo nastavení SPF záznamu.
  2. na doméně, kterou chcete používat pro odeslání (tj. např. Businessbooster.cz) měli funkční webové stránky, bez závadného obsahu (např. viry, malwary).

Bez těchto ověření není z bezpečnostních důvodů a ochraně proti spamování
možné odesílat emaily přes mail servery Spark Post.

 

Propojit svůj účet Business Booster se Spark Postem přes API klíč můžete zvládnout sami během 10 minut na www.sparkpost.com. V následujícím videu vám ukážeme jak.

Chcete-li získávat podrobné statistiky emailových kampaní, nastavte si prosím ve svém SparkPost účtu adresu pro webhook, tak jak bylo řečeno ve shora uvedeném videu. Url adresa je https://is.businessbooster-crm.com/sparkpost_webhooks . 

V minulosti jsme nabízeli možnost odesílat z Boosteru emaily přes náš sdílený účet na Spark Post. Tuto variantu již novým uživatelům nenabízíme a u starších uživatelů ji postupně rušíme z důvodu velkého množství hlášených spamů a tím problémům s doručitelností.

Proč vám nedoporučujeme z Business Boosteru odesílat emaily z freemailových účtů?

Freemaily jsou účty na doménách např. Gmail.com, Seznam.cz, Centrum.cz, Email.cz atd. Tyto účty nejsou určeny pro email marketing. Poskytovatelé těchto účtů to dokonce výslovně zakazují ve svých podmínkách a často limitují počet odeslaných mailů z domény. Např. Gmail.com má limit odeslání max. 500 emailů za den. Freemailové účty jsou bohužel často zneužívány spammery k nezákonného rozesílání hromadné pošty, protože jsou anonymní a nemusí být jednoduché hříšníky vypátrat a pokutovat za porušení zákona. U freemailových účtů vám vlastník domény určitě nepřidá vaše DKIM a SPF záznamy do svých DNS záznamů. Používání freemailových účtů pro email marketing má často za následek zrušení takového účtu.

Odesílání emailů z domén, které jsou ve vašem vlastnictví nebo, které používáte se souhlasem administrátora domény,
mají SPF a DKIM záznamy, to je jediná akceptovatelná cesta pro legální email marketing současnosti.


Nechcete ztrácet čas nastavováním mail serveru pro odesílání?
Vše vám nastavíme tak, abyste mohli bez problému odesílat a hlavně, aby vaše emaily nekončily ve Spamu. Cena konfigurace 500,- Kč + DPH. V případě zájmu nás kontaktujte>>.