Stačí počítač a připojení k internetu

Systém je postaven na moderní cloudové platformě a je přístupný přes zabezpečené rozhraní na https://bbooster.eu. To má celou řadu výhod.

Pro přístup do systému vám stačí pouze počítač, nejnovější verze internetového prohlížeče a přístup na internet. Nemusíte řešit starosti pro případ, že váš počítač zkolabuje. Vaše data jsou tak stále v bezpečí profesionálního datového centra. Vaše kampaně proto můžete připravovat na jakémkoli místě planety, kde je připojení na internet. Business Booster vám dává svobodu tvořit reklamní kampaně tam, kde získáváte nejvíce inspirací, anebo, kde vás nic nevyrušuje, např. na pláži u moře, na horách nebo v lázních. Je totiž prokázáno, že v situacích, kde panuje pohoda vznikají dobré nápady. A v marketingu to může znamenat, že u moře vytvoříte dopisní či emailovou kampaň, díky níž budete lámat rekordy v prodejích.

Systém je optimalizován pro následující typy internetových prohlížečů:

  • Google Chrome (doporučujeme)
  • Mozilla Firefox verze 9 a vyšší
  • Explorer 10 a vyšší

Pozor!

Používání starších verzí internetových prohlížečů může mít za následek nefunkčnost některých funkcí.

Používejte proto vždy nejaktuálnější verze prohlížeče.

Průzkumy ukazují, že data uložená v profesionálních datových centrech jsou ve větším bezpečí než na počítači běžného uživatele. Datová centra mají další výhody. Přečtěte si jaké.

Zabezpečení systému

Desktopové aplikace (tj. aplikace nainstalované na vašem počítači)

Průzkumy ukazují, že většina průměrných uživatelů nemá své počítače dobře zabezpečené. Antivirové programy jsou standardem, ale někdy nestačí. Je třeba zabezpečit přístup do počítače kvalitním heslem, mít spuštěný a dobře nastavený firewall a zabezpečit počítač proti útokům z internetu. V opačném případě do vašeho počítače může vniknout hacker či záškodný program (tzv. malware) a datový obsah vašeho počítače poškodit či ukrást. Problém spočívá v tom, že to většina běžných uživatelů moc neřeší, anebo neví, jak počítač kvalitně zabezpečit. Také si říkáte, proč by si hacker zrovna můj počítač měl vybrat ke kybernetickým útokům? Např. ze stejného důvodu, proč vandalové ničí auta a veřejná prostranství.

Business Booster

Data jsou uložena v profesionálním datovém centru (tzv. cloudové řešení). V datovém centru panují přísná bezpečností opatření a nemá do něj přístup nikdo neoprávněný. Systém Business Booster je přístupný přes internet přes šifrovaný přístupový protokol https. Systém je spravován zkušenými správci sítě. Vystává zde pochopitelně otázka zneužití databází samotnými správci sítě či programátory systému. Za prvé je třeba říct, že tým našich programátorů je prověřen. Také je třeba říct, že k takovéto obavě není příliš opodstatnění. Kontaktní informace na fyzické a právnické osoby se dají oficiálně a levně koupit. Firem, které se obchodováním s databázemi zabývají je celá řada. Programátoři jsou navíc schopni si pomoci jednoduchých skriptů stáhnout a setřídit data z volně dostupných zdrojů na internetu. V obchodě jsou důležité vztahy a důvěra. To znamená, že obchodní databáze má velkou hodnotu pro konkrétního obchodníka, ale minimální pro programátory.  Proč by tedy riskovali odhalení při krádeži dat, za což  jim hrozí velký postih a ztráta důvěry, která je v IT světě neocenitelná, kvůli datům, která si mohou obstarat levně a mnohem méně rizikovým způsobem?

Přístup k databázi

Desktopové aplikace

Data jsou přístupná pouze z vašeho počítače. Problém může nastat nejen, když dojde k jeho poškození či odcizení, ale také ve chvíli, kdy si počítač zapomenete doma nebo ho máte v servisu. Nemůžete ani data jednoduše sdílet se svými spolupracovníky. Systém umístěný na vašem počítači vás pak může omezovat.

Business Booster

Data máte přístupná všude tam, kde je připojení na internet. K informacím z databáze se dostanete i v terénu prostřednictvím mobilního telefonu a tabletu. Data můžete snadno sdílet se svými spolupracovníky. Business Booster vám dává větší volnost v realizaci vašich marketingových aktivit.

Poškození počítače

Desktopové aplikace

Někdy stačí pád notebooku ze stolu na zem a vaše data jsou nenávratně ztracena. Jsou sice společnosti, které umí do určité míry data na poškozeném pevném disku obnovit, jenže to není úplně levná záležitost a ne vždy se jim podaří obnovit data na 100 %. Ztráta dat rovněž hrozí v případě krádeže, požáru, záplav atd. Méně častou možností je poškození pevného disku při extrémní změně teploty. Např., pokud jste delší dobu venku v prostředí, kde je -20 oC, pak vstoupíte do kanceláře, kde je 24 oC, dochází k orosení částí notebooku včetně magnetické pásky pevného disku. Pokud notebook ihned spustíte, aniž byste ho nenechali aklimatizovat, může dojít k poškození dat na disku, jehož magnetická páska se otáčí vysokou rychlosti (typicky 5400 ot/min). Výsledkem může být opět poškození uložených dat.

Business Booster

Veškerá data jsou v datovém centru zrcadlově ukládána na dva paralelně běžící pevné disky (tzv. systém Raid) právě pro případ, že dojde k poškození jednoho z nich. Server se nikam nepřenáší, a tak i riziko poškození z pádu je eliminováno. Datové centrum je klimatizováno a panují v něm ideální podmínky pro provoz počítačových serverů. Server umí monitorovat provoz pevných disků a při známkách jejich opotřebení automaticky kontaktuje správce systému. Business Booster vám poskytne klid, že o svá data nepřijdete.

Zálohování

Desktopové aplikace

Zálohujete na externí disk? Mnoho uživatelů má externí disk v blízkosti svého notebooku, někdy si ho dokonce nosí ve stejné tašce jako notebook. Co když vám vykradou kancelář nebo domácnost a kromě notebooku odcizí i záložní disk? Anebo stejně jako v předchozím případě vaše kancelář vyhoří či bude vykradena. Navíc většina běžných uživatelů zálohu dat neprovádí pravidelně, ale v intervalu několika týdnů či měsíců. Při obnově dat pak přijdou o nejnovější úpravy v databázi.

Business Booster

Kromě výše zmíněného ukládání na paralelně běžící pevné disky jsou data pravidelně 4x denně zálohována na externí disk. Správa systému je pod dohledem zkušených IT pracovníků.

Rozdílné verze dat

Desktopové aplikace

Jistě to znáte. Kupujete nový počítač a řešíte přesun dat ze starého počítače na nový. Nebo máte starší verzi databázového systému a zjistíte, že starý a nový databázový systém není kompatibilní. Vzhledem k neustálému vývoji systémů, celkem běžná věc. Většina vývojářských firem podporuje kompatibilitu dat z předchozí jedné, maximálně několika předchozích verzí systémů. Zajištění kompatibility starších verzí je finančně náročné a zásadní problém může nastat ve chvíli, kdy chcete přenést data např. z verze 1 do verze 5. V takovýchto případech občas dochází k poškození dat, smíchání nekonzistentních údajů či k datovým duplikacím. Náprava vám může zabrat spoustu času.

Business Booster

Tento problém u cloudových řešení, jako Business Booster odpadá. V ceně licence je zajištění správy a průběžný uprade na nové verze. Uživatel se o nic nemusí starat. Vše zajišťuje tým profesionálních programátorů a správce serveru.

Ostatní informace

Umísťovat aplikace do datových center (tzn. cloud) je trend současnosti. Jednoduše, protože je to výhodné. Ceny za hosting dramaticky klesly, rychlost připojení k internetu neustále roste a internetové aplikace nabízí netušené možnosti v propojování s dalšími online aplikacemi. V případě Business Booster je to např. propojení s Google mapami, databází ARES, Facebookem atd.

Kategorie:
Petr Podlešák
Autor:

Petr Podlešák

Další příspěvek

Efektivní komunikace s klienty

Předchozí příspěvek

Databáze kontaktů