Účetní firma

Ing. Martínek se zabývá daňovým poradenstvím a poskytuje účetní služby. Má tým kvalifikovaných účetních, výborné technické zázemí, a proto se rozhodl získat nové klienty.

Služby své účetní agentury a daňové poradenství začal inzerovat v tisku. Po roce provedl vyhodnocení a zjistil, že poměr cena za inzerci a výsledek jsou neuspokojivé. Začal proto hledat jiná řešení. Od jednoho známého se dozvěděl o systému Business Booster a o možnosti cíleného oslovování klientů.

Po konzultaci s panem Podlešákem se rozhodl, že bude vytvářet cílené oslovovací dopisní kampaně primárně na jednatele nově založených společností, u nichž je vyšší pravděpodobnost, že ještě nemají účetní firmu a mohly by služeb jeho účetní firmy využít. Pokud to nebude stačit, bude dále oslovovat již etablované firmy. Rozhodl se tedy objednat předplatné „databázi právnických osob“. Pan Novotný připravil oslovovací dopis s nabídkou účetních služeb a daňového poradenství. Asistentka pana Martínka pak z této databáze pravidelně každý měsíc vyfiltrovává nově založené společnosti, a protože jich není tolik, doplňuje to i databází již etablovaných firem. Prostřednictvím Business Boosteru pak vytváří dopisní kampaně s nabídkou účetních služeb. Business Booster na každý dopis automaticky doplní oslovení a adresu. Asistentka pak vytištěné dopisy vloží do obálky a odešle. Generování dopisů, probíhá automatizovaně, asistentka se to naučila za 15 minut. Pan Martínek na základě těchto kampaní, tj. v průměru na 300 odeslaných dopisů, získal jednoho stálého klienta a několik jednorázových zakázek ve formě účetních konzultací. Celkový náklad na rozeslání 300 dopisů tak činí 3.600,- Kč. Pořízení databáze právnických osob ho pak stálo 5.670,- Kč + měsíční aktualizace databáze pak 570,- Kč.

Ve srovnání s inzercí v tisku, do níž investoval do jednoho vydání v průměru cca 6.000,- Kč, často s nulovým výsledkem, považuje kampaně v Business Boosteru za nákladově velmi efektivní řešení.

Děkujeme panu Martínkovi za poskytnutí zpětné vazby.

Chcete se s námi také podělit o svojí zkušenost?

Kontaktuijte nás. Zde publikované příspěvky oceníme roční licencí Business Boosteru ve verzi Basic.